8 lat temu odszedł Waldemar Bartz – Przewodniczący Komisji Krajowej ZZPD.

W niedzielę w kościele pw.Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince, odprawiona została Msza Święta w intencji ŚP Waldemara Bartza – Przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Dołowych, który 25 listopada 2009 roku, przegrał walkę z ciężką chorobą.

W mszy uczestniczyła delegacja Komisji Krajowej na czele z Przewodniczącym ZZPD – Jerzym Demskim, delegacje Komisji Zakładowych ZZPD z pocztami sztandarowymi, emeryci górniczy oraz przyjaciele.

 

Waldemar Bartz odszedł na wieczną szychtę 25 listopada, kilkanaście minut przed północą w Katowickiej klinice. Przez 2,5 roku dzielnie walczył z chorobą nowotworową. Miał 46 lat. Był żonaty, osierocił dwoje dzieci. Całą swoją karierę zawodową związał z  – KWK “Piast” w Bieruniu.

Podejmowane przez niego działania i inicjatywy na trwałe weszły do wzbogacenia dorobku środowiska górniczego. Do ostatnich chwil swego życia był przewodniczącym naszego związku. Mimo choroby wspierał nas i uczestniczył w działalności związkowej – wspomina Jerzy Demski przewodniczący Komisji Krajowej ZZPD.

Waldemar Bartz – Urodził się w 1963 roku, pochodził z Wielkopolski. Zawodowo związany z Kopalnią Węgla Kamiennego Piast, gdzie został wybrany na Przewodniczącego Komisji Zakładowej by następnie zostać Przewodniczącym Komisji Krajowej ZZPD. Jeden z założycieli stowarzyszenia górniczego ,,Hajer” w Brzezince. Zmarł 25 listopada 2009roku po długiej i ciężkiej chorobie.

Odznaczony:

Zasłużony dla ZZPD

Srebrna Odznaka OPZZ

Złota Odznaka OPZZ

Medal za długoletnią pracę w górnictwie

Medal Zasłużony dla Górnictwa RP

Brązowy Krzyż Zasługi RP